Teroson – masy wygłuszające

Istnieją dwie podstawowe możliwości kontrolowania poziomu hałasu: możemy go izolować lub absorbować. Ponieważ oba sposoby można stosować zarówno do wygłuszania hałasu przenoszonego przez powietrze, jak i hałasu przenoszonego przez konstrukcje, to faktycznie istnieją cztery metowy kontrolowania poziomu hałasu:

  • Pochłanianie hałasu przenoszonego przez konstrukcje jest możliwe poprzez przekształcenie części energii dźwięku w energię termiczną, podczas gdy dźwięk przemieszcza się przez jednorodne materiały przymocowane lub przyklejone do korpusu. W ten sposób hałas przenoszony przez konstrukcje jest pochłaniany zamin wygeneruje on hałas przenoszony przez powietrze. Im lepsza jest absorpcja takich wygłuszających materiałów, tym lepiej jest pochłaniany hałas przenoszony przez konstrukcje. „Współczynnik start” to parametr stosowany do mierzenia tego rezultatu.
  • Izolację zapobiegającą rozprzestrzenianiu sie hałasu przenoszonego przez konstrukcję można uzyskać ograniczając przenoszenie dźwięku poprzez zastosowanie elastycznego materiału do izolacji dźwiękochłonnej. Im zastosowany materiał jest bardziej miękki i o większej powierzchni tym lepsza jest izolacja dźwiękochłonna.
  • Pochłanianie hałasu przenoszonego przez powietrze jest możliwe poprzez przekształcenie części energii dźwięku w energię termiczną podczas gdy dźwięk przenika włókniste lub piankowe materiały. Im włókniste lub piankowe materiały są bardziej gęste i grubsze, tym lepsza jest absorpcja hałasu przenoszonego przez powietrze.
  • Izolację przed hałasem przenoszonym przez powietrze uzyskujemy gdy część energii dźwięku odbija się od ściany. Pozostała enrgia dźwięku przenika przez ścianę i wydostaje się z drugiej jej strony jako hałas przenoszony przez powietrze. Im cięższa i bardziej elastyczna jest ścianka działowa, tym lepsza jest izolacja hałasu przenoszonego przez powietrze.

Do podstawowych produktów odpowiedzialnych za wygłuszanie hałasu przy zastosowaniach przemysłowych marka Teroson zalicza:

  • Terophon 112 DB – stosowany do wtórnego wygłuszania hałasu i drgań w przypadku cienkich ścian metalowych w produkcji pojazdów, wagonów kolejowych, statków oraz budowie fabryk i sprzętu. Ponadto produkt można także stosować do przewodów wentylacyjnych, obudowy wiatraków, wind, pojemników na odpady, tylnej części fasady oraz do budynków kontenerowych. Powierzchnie powleczone masą Terophon 112 DB nie mogą mieć długotrwałego, bezpośredniego kontaktu z wodą, ani być bezpośrednio narażone na działanie czynników środowiska.
  • Terophon 129 stosuje się do wtórnego wygłuszania hałasu i drgań w przypadku cienkich ścian metalowych w produkcji pojazdów, wagonów kolejowych, statków oraz budowie fabryk i sprzętu. Powierzchnie powleczone masą Terophon 129 mogą mieć bezpośredni kontakt z wodą przez dłuższy okres czasu.

 

MARKA TEROSON
Masy i maty wygłuszające
Nr IDH Stara nazwa – numer Nowa nazwa – numer po rebrandingu Opis Produktu (po rebrandingu) Wielkość opak. 
691488 Terophon 112 DB/ HO 40 kg Teroson WT 112 DB Masa natryskowa 40kg
691483 Terophon 123WF/HO 35 kg Teroson WT 123 WF Masa natryskowa 35kg
150012 Terodem SP100 Teroson BT SP 100 Mata tłumiąca 500x250  2mm 6 mat
268286 Terodem SP200 Teroson PU SP200 SP200 Mata wyciszająca 1000x500  10mm 2 maty
150054 Terodem SP300 Teroson BT SP 300 Mata głusząca 1000x500  2,6mm 4 maty
150055 Terodem SP300 Teroson BT SP 300 Mata głusząca 500×500 2,6 4 maty

 

Powrót