O Teroson

Produkty Teroson do zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym to gama najnowocześniejszych klejów, uszczelniaczy oraz powłok powierzchniowych stosowanych na całym świecie. Produkty Teroson w pełni spełniają wymagania jakościowe producentów doskonałej jakości samochodów osobowych, ciężarówek, autobusów, wagonów pociągowych oraz przemysłu stoczniowego. Produkty Teroson przeznaczone do napraw w przemyśle motoryzacyjnym można stosować przy naprawach nadwozi, konserwacji oraz w celu zapewnienia dodatkowej ochrony nadwozi, która sprawia, iż każda zakończona praca ma tak wysoką jakość, iż dane nadwozie wygląda tak, jakby właśnie opuściło fabrykę.

Powłoki do podwozi i uszczelniacze 

Powłoki do podwozi i uszczelniacze po raz pierwszy nakładane w lakierni to produkty na bazie plasitzoli polichlorku winylu (PCW) oraz poliakrylanu a produkty stosowane w warsztatach naprawczych oraz podczas konserwacji pojazdów są na bazie wosku i bitumenu. Marka Henkel Teroson oferuje natryskiwane powłoki podwozi posiadające właściwości akustyczne, które stanowią uzupełnienie odporności na ścieranie UBC oraz uszczelniacze do szwów stosowane głównie do aplikacji uszczelniających, zarówno nadających się do lakierowania jak i nienadających się do lakierowania. Linia produktów Terotex obejmuje również woski chroniące profile zamknięte, silniki, ramy oraz znajdujące zastosowanie w aplikacjach na podwoziu. Oferowane przez nas produkty to produkty na bazie wody lub rozpuszczalnika, produkty o wysokie zawartości ciał stałych oraz produkty do podgrzewania.

Części strukturalne i akustyczne 

Linia produktów Terocore jest znana z tego, iż poprawia parametry NVH (poziom hałasu, drgań i barwa dźwięku) a jednocześnie produkty Terocote ważą mniej niż tradycyjne produkty do wzmacniania metalu. Produkty te są tradycyjnie stosowane do strukturalnego wzmocnienia profili wewnętrznych pojazdu. Terocore to reaktywny produkt na bazie epoksydów, dostępny jako jedno lub dwu składnikowy produkt do pompowania lub jako preformowana część. Produkty Terocore można stosować do wzmacniania elementów, do szyn wzmacniających, profili oraz paneli nadwozia.

Linia produktów Terophon to produkty poprawiające parametry akustyczne dzięki rozszerzającym się szwom uszczelniającym profile na bazie EVA (kopolimeru etylenu z octanem winylu) oraz EPDM (terpolimeru etylenowo-propylenowo-dienowego). Te elementy preformowane działają na zasadzie pochłaniania hałasu i zapobiegają rozprzestrzenianiu się hałasu z powietrza w pustych profilach pojazdu.

Branże:

  • Branża budowlana, konstrukcje oraz przemysł meblarski
  • Elektronika i urządzenia elektryczne
  • Opieka zdrowotna
  • Przetwórstwo metali i inżynieria mechaniczna
  • Transport
  • Urządzenia
  • Utrzymanie ruchu maszyn i urządzeń, naprawy i przeglądy (MRO)